نایک و MSCHF در دادخواست مارک تجاری ‘Satan Shoes’ به توافق رسیدند

نایک و MSCHF در مورد نبرد نقض علامت تجاری بر سر یک جفت کفش ورزشی اصلاح شده که با همکاری خواننده رپ Lil Nas X به فروش می رسید ، به توافق رسیده اند.

هفته گذشته نایک این شکایت را علیه MSCHF مطرح کرد ، زیرا این زن و شوهر نایک ایر مکس 97 اصلاح شده را با نام “Satan Shoes” با Lil Nas X راه اندازی کرد. این کفش ها با قیمت 1018 دلار و تزئین شده با آویز پنتاگرام و یک قطره خون انسان در داخل کف ، به سرعت به فروش می رسد.

این کفش های کتانی خشم آنلاین را به دنبال داشت و برخی خواستار تحریم نایک بودند ، هرچند این شرکت هیچ ارتباطی با کفش نداشت. نایک پرونده ای فدرال علیه MSCHF تشکیل داد و یک قاضی برای توقف اجرای دستورات “کفش های شیطان” دستور موقت داد.

توافقی حاصل شد که در آن MSCHF فراخوان داوطلبانه کفش ها را صادر می کند و برای کفش های کتانی اصلاح شده نایک که قبلاً با نام “کفش های عیسی” منتشر شده بود ، یک برنامه خرید ارائه می دهد ، نایک روز پنجشنبه به NBC News تأیید کرد.

نایک در بیانیه ای با تأکید مجدد بر اینکه هیچ ارتباطی به کفش ندارد ، گفت: “اگر خریدارانی گیج شده باشند ، یا اگر در غیر این صورت می خواهند کفش های خود را پس دهند ، ممکن است این کار را برای بازپرداخت کامل انجام دهند.” “خریدارانی که ترجیح می دهند کفش های خود را پس ندهند و بعداً با یک مشکل محصول ، نقص یا نگرانی در رابطه با سلامتی روبرو می شوند ، باید با MSCHF تماس بگیرند ، نه با Nike.”

دیوید اچ. برنشتاین ، وکیل دادگستری MSCHF ، به NBC News گفت که MSCHF موافقت کرد که این دادخواست را پس از فهمیدن اینکه “از قبل به هدف هنری خود رسیده است” ، حل و فصل کند. او گفت: “این کفش ها” آثار هنری با شماره جداگانه بودند که به نمایندگی از آرمان های برابری و درگیری ادامه خواهند داشت. ”

برنشتاین گفت: “با استفاده از این کفش های شیطان – که در کمتر از یک دقیقه به فروش رسید – MSCHF قصد داشت در مورد پوچ بودن فرهنگ همکاری که توسط برخی مارک ها اعمال می شود و در مورد مخرب عدم تحمل” با همکاری Lil Nas X اظهار نظر کند.

انتشار “Satan Shoes” همزمان با آخرین تک آهنگ Lil Nas X ، “Montero (با نام خود مرا صدا کن)” و موزیک ویدیوی همراه آن. در این ویدئو ، Lil Nas X ، که نام اصلی او Montero Lamar Hill است ، از آنچه باغ باغ عدن به نظر می رسد اغوا می شود ، به جهنم می افتد و به شیطان یک رقص رقص می دهد.

توصیه شده Lil Nas X به عنوان تک کفش دفاع کرد و توجه ویدئو بیشتر شد. این تک آهنگ در شماره 1 جدول Billboard Hot 100 قرار گرفت.

پس از انتشار آهنگ جمعه ، Lil Nas X نامه سرگشاده ای به خود جوانتر درباره بیرون آمدن از آن نوشت. رپر که به صراحت همجنسگراست ، توضیح داد که این ترانه در مورد پسری بود که تابستان گذشته با او آشنا شد.

“من می دانم که ما قول داده ایم هرگز در انظار عمومی ظاهر نشویم ، من می دانم که ما قول داده ایم که هرگز” آن “نوع همجنسگرا نباشیم ، من می دانم که قول داده ایم که با راز بمیریم ، اما این درها را برای بسیاری دیگر از افراد عجیب و غریب باز می کند تا به سادگی وجود داشته باشند ، ” او نوشت.

موزیک ویدیوی “Montero” شامل صداپیشگی با پیامی مشابه است.

وی می گوید: “در زندگی ، قسمت هایی از خود را كه نمی خواهیم دنیا ببیند ، پنهان می كنیم.” “ما آنها را قفل می کنیم. به آنها می گوییم” نه ما آنها را تبعید می کنیم. اما اینجا ، نمی خواهیم. به مونترو خوش آمدید. ”

https://www.nbcnews.com/business/business-news/nike-mschf-reach-settlement-satan-shoes-trademark-lawsuit-n1263567

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *