آمازون مراکز خرید بی مصرف را از بین می برد و آنها را به مراکز تحقق تبدیل می کند

A woman works at a packing station at the 855,000-square-foot Amazon fulfillment center in Staten Island, N.Y., on Feb. 5, 2019.

مراکزی که به دلیل تجارت الکترونیکی متلاشی شده اند یا در طی همه گیر شدن رنج می برند ، توسط جانبی که موجبات سقوط آنها را فراهم کرده است – آمازون – جان تازه ای می گیرد.

طی چند ماه گذشته ، این غول خرده فروشی با شور و اشتیاق خاص خود ، مراکز خرید خارج از کشور را خریداری کرده و آنها را به مراکز توزیع تبدیل کرده است.

در ماه مارس ، آمازون تصویب کرد که یک مرکز خرید در باتون روژ ، لوئیزیانا ، به یک ساختمان توزیع 3.4 میلیون فوت مربع و یک مرکز خرید در ناکسویل ، تنسی به یک مرکز توزیع 220،000 فوت مربع تبدیل شده است. در ماه دسامبر ، هیئت برنامه ریزی محلی در وورستر ، ماساچوست ، درخواست آمازون برای تبدیل Greendale Mall به یک مرکز توزیع 121000 فوت مربع را امضا کرد.

طبق تجزیه و تحلیل Coresight Research ، بین سال های 2016 و 2019 ، آمازون حدود 25 مرکز خرید را تغییر داده است. سال گذشته گزارش شده بود که در حال مذاکره با Simon Property Group ، بزرگترین مالک مرکز خرید کشور ، برای تبدیل فروشگاه های ورشکسته JCPenney و Sears به ​​مراکز تحقق است. تارگت و والمارت همچنین مقداری از فضای فروشگاه های خود را به مراکز کوچک سازی تبدیل کرده اند.

تصویر: مرکز خرید ناکسویل در ناکسویل ، تن.

مرکز خرید ناکسویل در ناکسویل ، تن. گوگل

وینس تیبون ، سرپرست تحلیلگر خرده فروشی و صنعتی در شرکت تجزیه و تحلیل املاک و مستغلات Green Street ، گفت: “واقعیت این است که جریان نقدی در این مراکز خرید با کیفیت پایین به سرعت در حال کاهش است.” “شما باید تصمیم بگیرید ،” آیا من خودم می خواهم كاری كنم كه بتوانم پول زیادی را برای تبدیل این خرده فروشی مرده به خرده فروشی پر رونق یا دفاتر كار كنم؟ ”

طبق خیابان سبز ، حدود 50 درصد از فروشگاه های بزرگ مستقر در مرکز خرید می توانند تا پایان سال 2021 برای همیشه بسته شوند. به گفته تیبون ، بیشتر این تعطیلی های مراکز خرید مراکز سطح پایین هستند که برای هر فوت مربع کمتر از 320 دلار درآمد کسب می کنند ، که این امر پوشش وام های آنها را دشوار می کند.

مراکز تجاری از قبل در تلاشند تا با بدهی وام مسکن کنار بیایند. Macerich ، که حدود 50 مرکز خرید در سراسر کشور را اداره می کند ، در ماه فوریه اعلام کرد که برای بازپرداخت 1.5 میلیارد دلار بدهی که باید در ماه ژوئیه به پایان برسد ، تغییر ساختار داده است. CBL Properties که از مستاجران اصلی آن می توان به Victoria’s Secret و Foot Locker اشاره کرد ، در ماه مارس با وام دهندگان به توافق رسیدند که 1.6 میلیارد دلار از ترازنامه خود را تراش دهند.

نیکی فرمن ، سخنگوی آمازون ، از اظهار نظر در مورد برنامه های آینده خود برای ساخت و ساز در املاک و مستغلات تجاری مرده خودداری کرد. اما وی گفت این شرکت “به طور مداوم در حال بررسی مکان های جدید و سنجیدن عوامل مختلف هنگام تصمیم گیری در مورد توسعه سایت های آینده برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان است.”

مراکز محلی
امضای آمازون نخست تحویل به شبکه ملی متشکل از بیش از 100 مرکز تحقق و تقریباً 1 میلیون کارگر بستگی دارد تا بسته ها را در یک روز – یا حتی یک ساعت به درب ورودی مشتری برسانند.

این بیماری همه گیر باعث سرعت بخشیدن به تجارت خرده فروشی آمازون شده است ، زیرا فروشگاه ها بسته می شوند و مردم برای جلوگیری از عفونت های ویروس کرونا در خانه گرسنگی می کشند. برایان اولساوسکی ، مدیر ارشد مالی آمازون ، در ماه فوریه به سرمایه گذاران گفت که فروش خالص در سال 2020 نسبت به سال قبل 37 درصد افزایش یافته است و این شرکت منجر به سرمایه گذاری تقریبا 44 میلیارد دلاری در هزینه های سرمایه ای شده است. وی گفت که ردپای مرکز تحقق آن در سال 2020 نسبت به سال قبل 50 درصد رشد کرد.

وی گفت: “در دنیای [مراكز تحقق] ، به سختی می توان این ظرفیت را روشن كرد ، بنابراین به طور كلی به این معنی است كه برای محافظت از تجربه مشتری مجبور به ساخت بیش از حد هستید.”

Cortana Mall در باتون روژ سومین مرکز توزیع آمازون در این منطقه خواهد بود. این مرکز تجاری با مالکیت Moonbeam Capital Investments و واقع در منتهی الیه شرق شهر در تقاطع دو بزرگراه بزرگ ، از سالهای پس از رکود بزرگ ، روند نزولی به خود گرفته است. این مرکز خرید به دلیل عدم علاقه در بازار 2018 به بازار عرضه و از بازار خارج شد. در ابتدای سال جاری ، آخرین فروشگاه باقیمانده مرکز خرید ، مرکز ترخیص کالا از گمرک Dillard اعلام کرد که تعطیل می شود.

الکس گلدفرب ، تحلیلگر ارشد تحقیقات در پایپر سندلر ، گفت: “بسیاری از این مراکز تجاری که به بلوک می روند ، در بسیاری از موارد ارزش بدهی وام مسکن در بازار بیش از بازار است.” “شما به راحتی می توانید یک مرکز خرید 50 تا 100 میلیون دلاری وام رهنی داشته باشید که به مبلغ 20 میلیون دلار فروخته شود زیرا واقعاً هیچ مستاجری باقی نمانده است و شما به ارزش زمین می فروشید.”

https://www.nbcnews.com/business/business-news/amazon-snapping-disused-shopping-malls-turning-them-fulfillment-centers-n1262914

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *