بایدن در مورد ارزش واکسن پیشرفت می کند ، اما برخی از رهبران محلی تصویری متفاوت ارائه می دهند

Illustration of hands of diverse skin tones grabbing a large vaccine syringe.

 

هنگامی که Covid-19 به دیترویت برخورد کرد ، اسقف ادگار وان مجبور شد محل مقدس خود را که کلیسای بزرگوار دوم Ebenezer بود ، ببندد.

وظیفه او استفاده از صدای خود برای تبلیغ نه تنها کلام خدا بلکه همچنین جاذبه ویروس کرونا بود.

ون در ماه فوریه برای کمک به واکسیناسیون ساکنان مردد ، که اکثراً سالخوردگان آمریکایی آفریقایی هستند ، برای کمک به بخش بهداشت شهرستان ثبت نام شد. وی گفت ، این ویروس “تأثیر وحشیانه ای” بر شهر داشته است ، و ازدواج با بهداشت عمومی با پرستش طبیعی احساس می شود.

وان ، که 44 سال پیش در کلیسا کشیش بوده است ، گفت: “من نسبت به اطمینان از اینکه نه تنها به جماعت خود دسترسی پیدا می کنم بلکه به نفوذ بسیار گسترده تری که در جامعه دارم ، خواهم رسید که به اجتماع خود نیز فراتر خواهم رسید.” در مصاحبه تلفنی گفت:

هزاران سالمند در شهر سیاه پوستان واکسینه شده اند و بسیاری دیگر با کمک افرادی مانند وان بوده اند. براساس اطلاعات بهداشتی شهر ، کمی بیش از 30 درصد از شهر واکسینه شده اند ، ساکنان سیاهپوست بیش از 82 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند. وان گفت که به ایمنی و ضرورت واکسن ها برای غلبه بر شهر ادامه خواهد داد.

سازمان های روحانیت و مردمی برای دسترسی مستقیم جامعه به ویروس به واکسن ها بیشتر آسیب دیده اند ، اما موانع همچنان وجود دارد. کسانی که در سمت اشتباه شکاف دیجیتالی قرار دارند ، کسانی که از انعطاف پذیری شغلی برخوردار نیستند و افرادی که استقلال ترانزیت ندارند ، حتی در حالی که متخصصان مراقبت های بهداشتی مرحله “میکروارژدهی” بیشتری از واکسیناسیون را شروع می کنند ، همچنان در معرض خطر قرار می گیرند.

رئیس جمهور جو بایدن هفته گذشته گفت که پیشرفت هایی در جهت هدف دولت وی حاصل شده است. اما در حالی که بیش از 200 میلیون دوز از زمان افتتاح وی تجویز شده است ، اطلاعات دموگرافیک در مورد افرادی که عکس گرفته اند تا حد زیادی ناقص باقی مانده است.

آخرین تحلیل بنیاد خانواده قیصر در مورد آنچه توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش شده است ، حاکی از آن است که افرادی که بیشترین آسیب را به Covid-19 خورده اند ، از جمله آمریکایی های سیاه پوست و اسپانیایی تبار ، هنوز در واکسیناسیون عقب مانده اند.

داده ها از تاریخ 26 آوریل نشان داد که نژاد یا قومیت فقط برای حدود 55 درصد از میلیون ها نفر که حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند شناخته شده است. در این گروه ، 64 درصد سفیدپوست ، 12 درصد اسپانیایی تبار ، 9 درصد سیاه پوست ، 5 درصد آسیایی ، 1 درصد هندی آمریکایی یا بومی آلاسکا و کمتر از 1 درصد بومی هاوایی یا جزیره دیگر اقیانوس آرام بودند. نه درصد چندین نژاد یا نژاد دیگر را گزارش کردند.

مانوئل پاستور ، استاد جامعه شناسی ، مدیر تحقیقات سهام عدالت ، گفت: “ای کاش دولت بایدن پیشرفت بیشتری داشت که می توانستیم به آن افتخار کنیم ، اما من تعجب نمی کنم که نابرابری ها در 100 روز اول پاک نشده است.” موسسه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی. “من فکر می کنم مهم است که درک کنیم این همه نابرابری در همه جنبه های سیستم ما پنهان شده است. وقتی مردم وارد عمل می شوند و سعی می کنند حقوق صاحبان سهام را اولویت قرار دهند ، آنها واقعاً علیه معایب ساختاری طولانی مدت که محصور شده اند کار می کنند.”

مقابله با مسائلی مانند توانایی در انتصاب و نگهداری ملاقات ها و مبارزه با تردید و اطلاعات غلط در میان گروه های محروم ، اغلب کار مقامات محلی ، کلیساها و رهبران جامعه بوده است ، که دولت بایدن به عنوان بخشی از تلاش خود برای اطمینان از دسترسی عادلانه بر آن تأکید کرده است.

دکتر کامرون وب ، مشاور ارشد Covid دولت ، گفت: “شما باید به همان سطح پایه پایین بیایید ، درک کنید که جوامع به چه چیزی نیاز دارند ، به آن رهبران محلی گوش فرا دهید ، زیرا آنها از نظر نیازها و نگرانی ها بهتر می دانند.” -19 گروه ویژه سهام عدالت ، اخیراً به Axios گفت ، افزود که پرداختن به ارزشهای نژادی برای موفقیت آمیز بودن واکسن حیاتی است.

  1. در اوایل ماه گذشته ، دولت اعلام کرد که برای کمک به تردید و دسترسی با 275 گروه مردمی در زمین در پروژه ای به نام Covid-19 Corps Community همکاری خواهد کرد.

اطلاعات محدود ، اما جمعیت آسیب پذیر در پشت سر به نظر می رسد
بر اساس تجزیه و تحلیل CDC ، از بیش از 576000 نفر در ایالات متحده که بر اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند ، سیاه پوستان ، اسپانیایی تبار و بومیان آمریکا با سه برابر سرعت سفیدپوستان در حال مرگ هستند. این اعداد و ارقام باعث شده مقامات بهداشت عمومی در همه سطوح برای توزیع عادلانه واکسن فشار وارد کنند.

در اوایل ماه مارس ، دولت بایدن اقداماتی را انجام داده بود تا “اطمینان حاصل شود که هر فرد بالغ قادر به تزریق واکسن است” ، بسیاری از آنها برای کمک به واکسیناسیون “بیشترین آسیب دیدگان و سخت ترین جمعیت” ” تا پایان ماه ، دولت 10 میلیارد دلار بیشتر برای کمک به گسترش دسترسی به واکسن و آزمایش برای آسیب پذیرترین جوامع اعلام کرده بود.

بایدن هفته گذشته در سخنرانی خود افتخار کرد که “تعداد بیشتری از افراد سالخورده از آمریکای آفریقای جنوبی و لاتین” واکسیناسیون شده اند “به نسبت سالمندان سفیدپوست”. کاخ سفید به چندین درخواست برای اظهار نظر ، از جمله درباره منبع آن نقطه داده ، پاسخ نداد. CDC گفته است که داده های آن ناقص است زیرا ترکیبی از گزارش ندادن افراد ، عدم جمع آوری ارائه دهندگان و قوانین ایالتی یا سیاست هایی است که اشتراک اطلاعات با دولت فدرال را ممنوع می کند.

دکتر اوچه بلکستک ، پزشک اورژانس و بنیانگذار Advancing Health Equity ، که با گروه هایی برای رفع نابرابری در سلامت کار می کند ، از ادعای بایدن خندید. وی اظهار داشت که میزان واکسن مبتنی بر جمعیت دولت عاقلانه نیست ، و به اظهارات ماه گذشته جف زینتس ، هماهنگ کننده پاسخ کاوید کاوید -19 مبنی بر اینکه “روش منصفانه و عادلانه برای توزیع واکسن براساس جمعیت بزرگسالان بر اساس ایالت ، قبیله است” و سرزمین. این کار به همین صورت انجام شده است و ما ادامه خواهیم داد. ”

بلكستك اظهار داشت: “واقعیت این است كه در موارد ، بستری شدن و مرگ در سراسر این بیماری همه گیر بیش از حد بودیم. و بنابراین اگر واقعاً می خواهید بگویید ارزش واكسن چگونه است ، به نظر می رسد كه ما نیز از نظر سهم خود بیش از حد نماییم. جذب واکسن. ”

وی گفت: استفاده از ایالتها از معیارها و شاخصهای مختلف عدالت بهداشتی ، مشکل را بیشتر می کند.

مقابله با اطلاعات غلط
بیماری همه گیر به شدت به جمعیت بزرگ اسپانیایی تبار کالیفرنیا ضربه زد. براساس بنیاد خانواده قیصر ، افراد لاتین 39 درصد از جمعیت این ایالت هستند ، اما 48 درصد از مرگ و میرها را به خود اختصاص می دهند. از 19 آوریل ، قیصر و وزارت بهداشت عمومی ایالت تخمین زدند که فقط 25 درصد از جمعیت اسپانیایی تبار ایالت واکسینه شده اند.

دکتر سرجیو آگیلار- گاکسیولا ، مدیر دانشگاه کالیفرنیا ، مرکز کاهش اختلافات بهداشتی در دیویس ، ماه ها را صرف برگزاری گروه های متمرکز با کارگران مهاجر در مزرعه دره مرکزی کرده است تا درک بهتر این تردید را داشته باشد. او همچنین تلاش های خود را برای استقرار کلینیک های آزمایش واکسیناسیون سیار به کارگران مزرعه و سایر کارگران ضروری انجام می دهد ، بسیاری از آنها لاتین هستند و نمی توانند از خانه کار کنند یا مجال ترک کار خود را ندارند.

وی گفت: “جمعیتی در اینجا در كالیفرنیا وجود دارد كه آنچه را كه من آن را دوگانگی می نامم تجربه كرده اند.” “از یک طرف ، آنها به طور نامتناسبی تحت تأثیر Covid در مرگ و میر بیش از حد قرار گرفته اند ، و در عین حال ، آنها هنوز از توزیع عادلانه واکسن بهره مند نیستند.”

آگیولار-گاکسیولا گفت ، موفقیت در تشویق واکسیناسیون بستگی به از بین بردن اطلاعات غلط در مورد کارایی واکسن ها و استفاده از سازمان های جامعه و مکان های معتمد مانند کلیساها برای ارتقا access دسترسی دارد.

وی گفت: “آنچه ما بسیار عمدی انجام داده ایم گوش دادن به عمق عمیق این جمعیت است.” “بی اعتمادی زیادی وجود دارد ، اما ما باید این بی اعتمادی را درک کنیم.”

در می سی سی پی ، رسیدگی به مسائل حمل و نقل
با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون در سطح کشور ، پم چتمن ، 51 ساله ، مدیر اخبار تلویزیون محلی سابق ، به شماره های می سی سی پی نگاه کرد و یک اختلاف “سرسام آور” را بین جمعیت سفید و سیاه این ایالت مشاهده کرد.

در دلتای می سی سی پی ، یک منطقه تاریخی اما فقیرنشین روستایی که چندین شهرستان را در بر می گیرد ، بسیاری از ساکنان سیاهپوست برای دستیابی به اطلاعات یا دسترسی به آنها مشکل بودند.

وی گفت ، فناوری برای تعیین قرارها هیچ سایت واکسیناسیون یا داروخانه های اصلی در این نزدیکی نبودند. فاصله برخی از آنها 25 تا 40 مایل بود.

چتمن ، که در سال 2018 یک برنامه شغلی را در اتوبوس ساکنان دوازده شهرستان برای کار در شهرهای بزرگ در شرکت هایی مانند FedEx آغاز کرد ، توسط رهبران بهداشت محلی مامور شد ابتکار عمل را برای جذب ساکنان روستاها به کلینیک های واکسیناسیون آغاز کند. وی با کمک کمک های مالی از شهرستان ها و گروه های بهداشت جامعه محلی ، کمپین های آموزشی ایجاد کرد ، مشوق هایی مانند کارت های هدیه و سبد غذایی ارائه داد و ده ها نفر از ساکنان روستاها را به قرار ملاقات خود منتقل کرد.

“و بنابراین آنچه ما به طور مداوم انجام می دهیم این است که به افراد در دلتا می سی سی پی اجازه می دهیم افرادی را ببینند که شبیه آنها هستند ، آنها به دنبال آنها هستند ، همچنین وقتی رهبران جامعه واکسن می زنند احترام می گذارند و می بینند که آنها در مورد تجربه واکسیناسیون با آنها صحبت می کنند ، ” او گفت.

با تقریبا 40،000 دلار بودجه ، چتمن در تلاش است تا خلأهای موجود در دسترسی ، از جمله عدم نزدیكی به سایت های واكسینی و اینترنت پرسرعت را پر كند – زیرا هزاران قرار ملاقات در این ایالت انجام نمی شود.

وی پیش از اینكه CDC استفاده از واكسن یك شات جانسون و جانسون را در اوایل آوریل متوقف كرد ، نبردی سخت برای واكسین كردن ساكنان جوان سیاه پوستان و ایجاد اعتماد دوباره پیش بینی كرد. وی گفت که 300 شرکت کننده ، پیر و جوان را که منتظر دریافت این عکس بودند ، منتقل کرد و تنها حدود 30 نفر واکسن زدند با مارک دیگری.

وی گفت این “ویرانگر” است و افزود که بسیاری از افراد واکسن تک شات را می خواستند و خواستند با پایان مکث به روز شود. در 23 آوریل CDC و سازمان غذا و دارو اعلام کردند که استفاده از واکسن جانسون و جانسون پس از مکث 11 روزه از سر گرفته می شود.

حتی اگر مکث برداشته شده باشد ، چتمن می داند افرادی وجود دارند که بدون توجه به تلاش برای متقاعد کردن آنها در مقابل ، واکسیناسیون را تحمل می کنند.

وی گفت: “نسل جوان اینجا در می سی سی پی ، منعی ندارد. آنها فقط به شما صریح می گویند.” “آنها فقط این کار را نمی کنند.”

https://www.nbcnews.com/politics/white-house/biden-hails-progress-vaccine-equity-some-local-leaders-paint-different-n1264115

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *