یلن برای ایجاد حداقل شرایط مالیاتی جهانی فشار می آورد

مالیات های بالاتر شرکت ها بخشی اساسی در پرداخت بسته زیرساختی 2 تریلیونی دلاری رئیس جمهور بایدن است. برای جلوگیری از آسیب دیدگی شرکت های چند ملیتی آمریکایی ، دولت در حال لابی برای سایر کشورها است تا طبقه مالیات خود را متعهد کنند.

روز دوشنبه ، جانت یلن ، وزیر خزانه داری در یک سخنرانی در شورای امور جهانی شیکاگو ، بازگشت به چند جانبه گرایی را پس از چهار سال انزواگرایی دیپلماتیک و اقتصادی ، اعلام کرد. یلن گفت: “آمریکا ابتدا هرگز نباید به معنای آمریکا باشد.”

اریک تودر ، عضو موسسه مرکز سیاست های مالیاتی Urban-Brookings ، گفت: “این منطقه ای است که اکنون ایالات متحده در تلاش است تا رهبری خود را اعمال کند.”

یلن کشورهای دیگر را به حمایت از این ابتکار دعوت کرد و گفت که ایالات متحده با سایر کشورهای G20 در حال توسعه و اجرای حداقل مالیات جهانی است ، که به گفته وی “مسابقه به پایین” را متوقف می کند و رشد اقتصادی عادلانه تری را در بین کشورها و مناطق

وی گفت: “با هم می توانیم از حداقل مالیات جهانی برای اطمینان از رونق اقتصاد جهانی بر اساس شرایط بازی بیشتر در مالیات شركت های چند ملیتی استفاده كنیم و نوآوری ، رشد و رونق را تقویت كنیم.”

طرح بایدن خواستار نرخ مالیات شرکتها 28 درصد است – تفاوت بین نرخ 21 درصدی قانون در سال 2017 و 35 درصدی که قبل از کاهش مالیات GOP بود – و تقسیم دو برابر نرخ فعلی مالیات خارج از مرز 10.5 درصد

رئیس جمهور این ایده را که افزایش نرخ مالیات شرکت ها مانع بهبود اقتصادی آمریکا می شود ، رد کرد و روز دوشنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: “هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد.”

ناظران سیاست می گویند حداقل مالیات جهانی مزیت جاه طلبی های مالیاتی شرکت های داخلی بایدن است: اگر همه شرکت ها – نه فقط شرکت های چند ملیتی مستقر در ایالات متحده – نرخ مالیات یکسانی را ارزیابی کنند ، مهم نیست که در کجای دنیا سود خود را ثبت کرده اند ، شرکت های آمریکایی باید دلیل کمی برای تأسیس دفاتر چهره در مکانهایی با فعالیت تجاری کم اما نرخ مالیات پایین.

مایکل او مور ، استاد اقتصاد و امور بین الملل در دانشگاه جورج واشنگتن ، گفت: “بحث در مورد این موضوع همین الان نیز نشان می دهد که آنها نگران فرار سرمایه در صورت افزایش مالیات شرکت برای لایحه زیرساخت ها هستند.”

تودر گفت: “این روزها تجارت چند ملیتی است و ایده اقامت شرکتی معنای اقتصادی چندانی ندارد.” اگرچه اکنون برای مشاغل مختلف از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی گرفته تا تولیدکنندگان دارو سوالی پر از مشکل است ، اما موضوع استقرار یا جابجایی یک شرکت با هدف جلوگیری از مالیات اخیراً مطرح شده است.

توصیه شده
لاتینو
در کوبا ، در میان کاهش گردشگری مربوط به کوید ، کارگران خود را دوباره اختراع می کنند
ویروس کرونا
اقتصاد ایالات متحده 916،000 شغل کسب می کند زیرا واکسیناسیون باعث بهبود بازار کار می شود
“این مشکل در طی 20 تا 25 سال گذشته بسیار بدتر شده است. ماهیت تجارت تغییر کرده و جهانی شده است و بیشتر مقدار ارزش افزوده در مالکیت معنوی است و در مقابل کارخانه ها نیست. ” کد رایانه ، فرمول های شیمیایی و مواردی از این دست ، دارایی های قابل حمل هستند به گونه ای که ماشین ها یا موتورهای جت از آن استفاده نمی کنند.

تام مارتین ، مدیر ارشد نمونه کارها در سرمایه گذاری های گلبالت ، خاطرنشان کرد: وزیر یلن از شناخته شده بودن و بسیار مورد توجه بودن همتایان خود در صحنه اقتصاد جهانی برخوردار است و سخنان او وزن دارد. “به طور کلی ، جانت یلن به عنوان یک بازیگر متفکر و پیچیده بازار جهانی شهرت بسیار خوبی دارد. برداشتن از جاذبه هایی که او به ارمغان می آورد دشوار است. ”

اما حتی او یک بالابر سنگین خواهد داشت که با یک کنسرسیوم چند ملیتی موافقت می کند تا اصولاً موافقت کند ، چه رسد به مذاکره درباره مواردی مانند نرخ واقعی مالیات جهانی که روز دوشنبه مورد رسیدگی قرار نگرفت. برخی گفتند ، دستیابی به انطباق می تواند یک چالش مهم باشد. مور گفت: “انگیزه های دولت برای پس گرفتن چنین وعده ای در مورد حداقل مالیات بر شرکت ها طاقت فرسا خواهد بود.”

گری هوفباور ، عضو ارشد غیر مقیم ارشد موسسه پیترسون برای اقتصاد بین الملل ، گفت: “كشورهایی كه تصمیم به جذب شركتها یا فعالیتهای” مطلوب “می گیرند ، با اعتبار مالیاتی [یا] کسر ویژه ، راهی برای حداقل جهانی پیدا می كنند. “چین هیچ توجهی به حداقل جهانی OECD نخواهد کرد. روسیه و بسیاری از کشورها نیز چنین نخواهند کرد. ”

دولت همچنین احتمالاً با مقاومت در خانه در برابر هرگونه برنامه برای درآمدزایی از طریق افزایش مالیات شرکت ها روبرو خواهد شد ، قانونگذاران جمهوری خواه از قبل در برابر پیشنهاد بایدن برای تأمین بودجه برنامه زیرساختی وی ، به شدت مصمم شده اند.

از نظر تئوری ، یک مالیات بین المللی با کاربرد مرزی ، یک تساوی بین شرکت ها است – اما این یک سوال باز است که آیا مدیران ارشد می خواهند برای اطمینان از سود بیشتر ، نرخ یک نرخ مالیات ثابت را معامله کنند یا خیر. مارتین گفت: “تا حدی که روی همه آنها به طور مساوی تأثیر بگذارد ، از نظر رقابتی هیچ اتفاقی نیست.”

تودر گفت: “اگر فقط از شركت های آمریكایی از درآمد جهانی آنها مالیات بگیرید ، این واقعاً آنها را در معرض آسیب قرار می دهد.” “اگر بایدن سعی کند مالیات شرکتهای آمریکایی را اعمال کند و سایر کشورها از این قانون پیروی نمی کنند ، این یک دستورالعمل برای شکست است.”

https://www.nbcnews.com/business

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *