شفر سه ماه اول به من اعتماد نداشت/ برای مجیدی فقط دستیار بودم

شفر سه ماه اول به من اعتماد نداشت/ برای مجیدی فقط دستیار بودم

مربی سابق آبی پوشان از خاطراتش با شفر و کار کردن با فرهاد مجیدی گفت و تاکید کرد برای شفر و فرهاد یک دستیار تمام عیار بودم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن طاهری پیشکسوت تیم استقلال بعد از دو سال حضور در این تیم از جمع آبی پوشان جدا شد و به تیم سایپا پیوست. با مربی سابق آبی پوشان بعد از پیوستن به سایپا گفتگویی داشتیم که شرح آن را در زیر می‌خوانید.

* خبرگزاری مهر: چخ شد که به سایپا پیوستید؟
– بیژن طاهری: بعد از پایان لیگ ابراهیم صادقی به من پیشنهاد داد و از او خواستم چند روز تحمل کند. بعدهم تصمیم خودم را گرفتم و به سایپا پیوستم.

* چرا قید استقلال را زدید؟
– اولاً این را بگویم که همه می‌دانند من چقدر استقلالی هستم و هرکجا باشم برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. اما واقعیت این است که هنوز تکلیف نیمکت استقلال مشخص نیست. می‌گویند مربی ایتالیایی می‌آید و شنیدم که او با خودش دستیار می‌آورد. من نمی‌توانستم تا روز آخر صبر کنم و ببینم که آیا مرا می‌خواهند یا خیر. دیدم الان که موقعیت برای رفتن به سایپا فراهم است به این تیم بروم.

* در خصوص این دو سالی که در استقلال بودید صحبتهای زیادی هست. عمده ترین نکاتی که می‌توانید به آن اشاره کنید چیست؟
– این دو سال برای من یک دنیا تجربه بود و بسیار زیاد به آموخته‌های من اضافه کرد و بسیار پخته‌تر شدم.

* از شفر بگویید. رفتار او با شما چطور بود؟
– این را برای اولین بار می‌گویم. روز اولی که رفتم استقلال شفر به من اعتماد نداشت. تا دو سه ماه اول هم به من اعتماد نکرد و در این مدت یکی دو بازیکن جوان در اختیار من می‌گذاشت تا پشت دروازه با آنها کار کنم. رفته رفته شفر به من اعتماد کرد و بعد از آن زندگی در استقلال برای من شیرین‌تر شد.

* از آن به بعد برخوردش با شما چطور بود؟
– از آن زمان واقعاً مرا به کار می‌گرفت و تا جایی هم که می‌توانست به من می‌آموخت. از شفر خیلی چیزها یاد گرفتم.

* بعد از برکناری شفر باز هم با او در تماس بودید؟
– تا همین دو شب پیش که در تهران بود با او در تماس بودم. وظیفه انسانی من بود که او را در تهران تنها نگذارم و اگر کاری دارد برایش انجام دهم. من خودم سال‌ها پیش درد غربت کشیدم و دوست داشتم حالا که کاری از دستم برای یک انسان در غربت بر می‌آید انجام دهم. دو شب پیش هم به من زنگ زد گفت بیا ببینمت می‌خواهم خداحافظی کنم. رفتم دیدمش و او هم ایران را ترک کرد. شفر تا آخرین روزی که در ایران بود پیگیر نتایج استقلال بود.

* در مدتی که در استقلال بودید نا ملایمتی هم دیدید؟
– من گله‌ای ندارم اما از سوی دوستانم و پیشکسوتان عزیز استقلال حمایت نشدم. انتظار داشتم که از سوی پیشکسوتان حمایت شوم که اینگونه نشد. الان من از استقلال جدا شدم و تنها یک پیشکسوت به جای من به استقلال می‌رود و امیدوارم دیگران که به کادر فنی اضافه نمی‌شوند از فردی که جانشین من می‌شود حمایت کنند و برخورد بهتری با او داشته باشند.

* مدت کمی هم با فرهاد مجیدی کار کردید.
– فرهاد پسر بسیار خوب و با شخصیتی است. گرچه سنم از او خیلی بیشتر بود اما برای او یک دستیار واقعی و یک کمک مربی تمام عیار بودم. همان حسی را که امروز به ابراهیم صادقی دارم. می‌خواهم برای صادقی یک کمک مربی ششدانگ باشم.

* برخورد هواداران استقلال در این مدت با شما چطور بود؟
– بهترین بازخوردها را از هواداران استقلال می‌گرفتم. آنها هرکجا مرا می‌دیدند تشویق و حمایت می‌کردند و به من دلگرمی می‌دادند.

* حالا که از استقلال فاصله گرفتید شاید بهتر بتوانید به این پرسش ما پاسخ دهید. اخیراً بین بازیکنان باتجربه استقلال اختلافاتی پیش آمده که این موضوع برای باشگاه تبدیل به یک چالش شده است. شما می‌دانید دلیل این اختلافات چیست؟
– با اینکه از استقلال جدا شدم اما این تیم را هنوز خانواده خودم می‌دانم و به خودم اجازه نمی‌دهم اسرار خانواده‌ام را بازگو کنم. از این قبیل اختلاف نظرها در همه تیم‌ها هست. این بازیکنان شاید سن شان از نظر فوتبالی زیاد باشد اما هنوز جوان هستند. آنها ۲۰ سال بعد که پخته و باتجربه شدند می‌فهمند که الان اشتباه کرده‌اند.

* حرف ناگفته‌ای هم مانده؟
– بسیار امیدوارم که تیم سایپا هم فصل خوبی را پیش رو داشته باشد و نتایجی در این فصل بگیرد که در خور شان و شخصیت این تیم باشد.

کد خبر 4632975

mehrnews.com/news/4632975

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *