ترویج حجاب ممکن است، اگر بخواهیم!

ترویج حجاب ممکن است، اگر بخواهیم!

در حالی که بسیاری از مسئولان ناامید از تبلیغ و ترویج امر حجاب هستند، مردم عرصه را خالی نکرده‌ و با کارهای هنری و فرهنگی باکیفیت نشان داده‌اند که ترویج حجاب ناممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته عفاف و حجاب امسال با برنامه‌های متفاوتی همراه بوده است. از شب شعر گرفته تا رویدادهای هنری جذاب و دسته اول دیگر که یک پیام واحد دارند: می‌شود برای حجاب کار کنیم، اگر بخواهیم!

مدت زیادی است که از زبان خیلی از مسئولان این زمزمه شنیده می‌شود که نسل امروز در برابر حجاب موضع خوبی نمی‌گیرد. گاهی گفته می‌شود حجاب را رها کنید چون دوره‌اش گذشته است! ما نمی‌توانیم برای حجاب کار کنیم و…! همه این حرف‌ها انگیزه‌ای برای دغدغه‌مندان مردمی ایجاد نموده تا در زمینه عفاف و حجاب امسال کارهای هنری متفاوتی را رقم بزنند و از قضا کارهایشان به گونه‌ای باشد که در مواجهه مستقیم با بدنه مردم قرار گیرد.

  1. از ابتدای هفته عفاف و حجاب این رویدادهای هنری و فرهنگی با همت شبکه‌های مردمی فراگیر رقم خورد و جالب آنکه بازخوردها و واکنش‌های مردم، حتی همان نسل امروزی که ظاهر مذهبی هم نداشتند با آنچه مسئولان در توجیه کوتاهی‌های خود می‌آوردند، بسیار متفاوت بود.

اولین رویداد شب شعری بود با عنوان «مثل گوهرشاد» که شاعران برجسته کشور با قرائت آثار خود، توانستند با زبان ادبیات و شعر گام مؤثری در تبلیغ و ترویج عناصر ارزشی فرهنگ ایرانی اسلامی بردارند.

دومین رویداد، رویداد «مرد نقره‌ای» بود که به اجرای نمایش‌های خیابانی اختصاص داشت. این رویداد از روز شنبه ۱۵ تیر تا ۲۰ تیر هر روز در ایستگاه‌های مترو «تئاتر شهر» و «امام خمینی (ره)» تهران اجرا می‌شود. برگزاری این تئاتر و استقبال کم نظیر مخاطبان از تیپ‌ها و طیف‌های مختلف دقیقاً نافی همان گزاره‌ای بود که مدعی بود حجاب را نمی‌توان تبلیغ کرد!

سومین رویداد، تولید چند طرح گرافیکی مفهومی توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه هنر بود که به خاطر نو بودن ایده‌هایشان در حدی مورد استقبال قرار گرفت که در برخی از نقاط کشور تبدیل به بیلبورد شهری شد. طرح‌ها و بیلبوردهایی که مردم عادی و کسانی که شاید در ظاهر خیلی پایبند به رعایت جزئیات حجاب کامل نبودند را هم جذب کرده و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت. در این ایام نمونه‌ای از این طرح‌های مردمی در بیلبوردهای شهری استان‌های مختلف کشور هم به چشم خورد که نشانگر نوعی عزم خودجوش مردمی برای تبلیغ و ترویج حجاب اسلامی در عموم مناطق کشور بوده است.

رویداد دیگر، رویدادهای مرتبط با کتاب است که یکی از آنها مسابقه کتابخوانی «اوسنه‌ی گوهرشاد» بود. همچنین رویدادهای مختلفی با محوریت جشن امضای نویسندگان کتاب در حوزه عفاف هم برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبان و اهالی مطالعه همراه شد.

استقبال صورت گرفته از کارهای مردمی نشان داد که جوانان امروز گرچه شاید در مواردی ظاهری متفاوت نسبت به عاملان به امر حجاب داشته باشند، اما کار خوب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب را می‌پسندند و با تمام وجود از آن استقبال می‌کنند.

کد خبر 4663114

mehrnews.com/news/4663114

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *