سامانه «والعصر» سدی در برابر اغتشاشات و عملیات‌های انتحاری

سامانه «والعصر» سدی در برابر اغتشاشات و عملیات‌های انتحاری

سامانه والعصر که در نمایشگاه ایپاس۲۰۱۹به نمایش گذاشته شد از سوی رئیس پلیس پیشگیری ناجا مورد تایید قرار گرفت اما در مرحله اجرا به فراموشی سپرده شد، در ادامه می‌توانید با این سامانه آشنا شوید.

خبرگزاری مهر، گروه جامعه: همواره بروز عملیات ها و حمله های تروریستی انتحاری از جمله وقایع پررنگ و دلهره آور دنیای امروز به ویژه در منطقه خاورمیانه؛ منطقه ای استراتژیک که اغلب با تهدید استعمارگران روبه رو بوده است، با توجه به وجود کشورمان در این منطقه و این گفته مس‍وولان سیاست خارجی مان که ایران خود به نوعی قربانی تروریسم بوده و هست؛ همواره بازبینی، بازنگری، تجهیز و به روزرسانی سیستم های امنیتی دفاعی از جمله ضرورت های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمان حاضر به شمار می رود.

پس نیاز است که برای جلوگیری از عملی شدن تهدیدهای بیگانگان و پاسداری از مرزهای این مرز و بوم با استفاده از دست آوردهای جوانان این آب و خاک، خواب های دشمنان به رویاهای آشفته در خواب هایشان تبدیل شود. «سامانه والعصر» که مهر تاییدش پس از چهار سال تحقیق، تلاش و پیگیری مبتکر آن از سوی مراکز دفاعی امنیتی به ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران زده شد، هم اینک به مرحله استفاده و بهره برداری رسیده است.

نادر شریفی مخترع و مجری این سامانه هوشمند انتظامی امنیتی در گفت و گویی با خبرنگار مهر به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه پرداخت. او درباره پیشینه طراحی و تولید این سامانه گفت: این سامانه به صورت صد در صد و در زمانی کمتر از یک ثانیه به وسیله صفحات بالستیک از سرقت مسلحانه، ویترین زنی و همچنین ورود عامل تروریست و انتحاری به اماکن حساس، نظامی و انتظامی پیشگیری می کند.

mehrnews.com/news/4780306

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *