وب سایت های هواپیمایی و بانکی با خرابی عمده دیگری در اینترنت روبرو می شوند

اوایل روز پنجشنبه خطوط هوایی ، بانک ها ، بورس سهام و سیستم عامل های تجاری لندن (CNN Business) دچار قطع مختصر وب سایت شدند که دومین وقفه بزرگ 10 روز گذشته را در پی داشت.’

ویرجین استرالیا روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که قطع فناوری اطلاعات ناشی از خرابی در Akamai Technologies (AKAM) ، یک شبکه جهانی تحویل محتوا را برطرف کرده است.
این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای گفت: “ویرجین استرالیا” یکی از سازمانهای بسیاری بود که امروز با سیستم تحویل محتوای آکامای قطعی مواجه شد و ما در حال کار با آنها هستیم تا اطمینان حاصل شود که اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار مجدد این قطعی ها انجام شده است.
وقفه ها در روز پنجشنبه گرفتار شرکت هایی از جمله خطوط هوایی Southwest (LUV) ، United Airlines (UAL) ، بانک مشترک المنافع استرالیا (CBAUF) ، Westpac Bank (WBK) و استرالیا و گروه بانکی نیوزلند (ANEWF) (ANZ) شدند. وب سایت بورس اوراق بهادار هنگ کنگ نیز مدت کوتاهی آفلاین بود.
آکامای اوایل روز پنجشنبه اذعان کرد که در حال قطع شدن است. این شرکت بعداً گفت که این مسئله حدود چهار ساعت پس از ظهور اولین بار برطرف شد و از مشتریان و کاربران اینترنتی متأثر از قطع برق عذرخواهی کرد.
بیش از یک هفته پس از آنکه وب سایت ها و برنامه های بی شماری در سراسر جهان برای حدود یک ساعت از کار افتاد ، هنگامی که Fastly (FSLY) ، یک شبکه مهم دیگر برای تحویل محتوا ، دچار شکست گسترده ای شد ، این خاموشی ها اتفاق افتاد.

https://edition.cnn.com/2021/06/17/tech/airlines-website-outage/index.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *